Domů Muzeum Těšínska

Technické Muzeum Petřvald

Technické muzeum Petřvald patří pod Muzeum Těšínska, sídlí v bývalé faře.

IMG_5362.jpg, 26kB IMG_5364.jpg, 32kB IMG_5367.jpg, 24kB

Vládci noci

od 17.02.2015 do 14.06.2015

Návštěvníci mají jedinečnou možnost seznámit se s nočními tvory v zatemněných výstavních prostorách a objevit adaptační znaky, které jim umožňují v šeru a tmě přežít. K vidění budou dermoplastické preparáty zvířat nejen s ryze soumračnou a noční aktivitou (netopýři), ale také živočichové, které je možné pozorovat i ve dne, avšak jejichž aktivita za soumraku vrcholí.

Tradice hornictví

Expozice seznamuje s dolováním černého uhlí, s jeho počátky i technickým pokrokem v dobývání, řadou důlních podniků, životem v koloniích, těžbou uhlí v současnosti, změnami krajiny a dalšími zajímavostmi. Představuje hornické tradice i slavnosti, které jsou dodnes živé a které jsou spojeny s hornickými kapelami a spolky. Expozice znázorňuje hornický život v celé jeho každodennosti i pestrosti.

Kouzelný svět tramvají

Na Ostravsku a Karvinsku se tramvajová doprava stala fenoménem, který obsáhl tramvaje normálního rozchodu (1435 mm) a tramvaje úzkorozchodné (760 mm). Tramvaje zajišťovaly přímé propojení nejvýznamnějších sídel ostravsko–karvinského uhelného revíru.

Vývoj a osudy tramvajových drah přiblíží množství exponátů, pohlednic, nákresů i plánků, které je možno ve stálé expozici shlédnout. A funkční model tramvajového vozu ev. č. 7 M.D.O.K. nás všechny zve k projížďce minulým stoletím.

Zdroj://www.muzeumct.cz/homepage/
Muzeum Těšínska
Suplement l-karnitin a jiné spalovače tuků