Hrady a zámky Tmavomodrý svět Kostel Domů

Šilheřovice-zámek

1.5.2017

2010

Zámek se nachází v obci Šilheřovice jen 15 km od středu Ostravy, na česko-polském pomezí. My jsme se zde zastavili cestou z Darkoviček.

Byl postaven koncem 18. století Fridrichem Eichendorfem. Ten zde po roce 1787 nechal snad na místě zpustlé tvrze postavit zámek v romantickém historizujícím slohu. Od roku 1844 do roku 1945 bylo panství v majetku rodiny Rotschildových.

IMG_1780.jpg, 34kB IMG_1785.jpg, 25kB

Obklopuje jej rozsáhlý krajinářský park o rozloze 98 ha založený po roce 1820. Zámek je trojkřídlý, jednopatrový s mansardovou nástavbou. Při dvorní straně je u každého křídla vedlejší stejně vysoká budova s bohatě zdobenou fasádou. Celý objekt tak získává tvar písmene E.

V dnešní době zámek slouží jako hotel s ubytováním a pořádáním různých akcí, svateb.

Již cestou k zámku budete proházet okolo hudebního pavilonu. Kromě zámku najdete v parku kašnu, z druhé strany zámku bazén se sousoším, zámeckou oranžerii, založenou pro pěstování ananasovitých rostlin, Lovecký zámeček z konce 19. stol. a Mléčnici. V oranžerii dnes sídlí golfový klub a v Loveckém zámečku a Mléčnici jsou restaurace. V parku jsou rybníky a zámecké Evelinino jezero. Park slouží jako golfové hřiště, stále se rozšiřuje a upravuje. Můžete se jím projít, ovšem není povolen vstup na trávník a ani se zde nenacházejí žádné lavičky.

Zámek Šilheřovice - 017.jpg, 23kB Zámek Šilheřovice - 002.jpg, 28kB Zámek Šilheřovice - 009.jpg, 38kB Zámek Šilheřovice - 014.jpg, 38kB

Lovecký zámeček

Lovecký zámeček – volně stojící jednopatrový dům z 18. století, původně lovecká chata rodu Rothschildů. Postaven v romantickém stylu. Interiér je zrekonstruován, nyní slouží jako restaurace.Zajímavostí jsou původní kotce pro lovecké psy, ovšem nyní již v zchátralém stavu.

IMG_1792.jpg, 36kB

Odkazy

Zámek
Pro nárůst svalové hmoty glutamin aminokyselina