Vysoké Taury Domů

Orlí hnízdo

The Eagle's Nest

Kehlsteinhaus, Berchtesgaden, Německo

Hitlerovo Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších spolupracovníků. Jednalo se o uzavřený areál resp. komplex několika budov vzájemně propojených podzemními tunely a spojovacími štolami v horské vesnici Obersalzberg.Vlastní horní a hlavní budova Orlího hnízda pak ležela nedaleko na vrcholku místní hory Kehlstein v nadmořské výšce 1834 m n. m. a podobala se většímu horskému hotelu. Z Obersalzbergu k ní byla vybudována nová horská silnice s několika tunely, vstup do hotelu zajišťoval podzemní výtah zabudovaný do nitra hory. Toto horní Orlí hnízdo bylo postaveno jako dárek k Hitlerovým 50. narozeninám. Zdroj: Wikipedie

1834 m m.n.

23.8.2016

Tento příspěvek pojednává o aktuálních informacích, cenách pro ty, kteří se rozhodnout tam vydat sami bez zájezdu z cestovky. Sama před dovolenou jsem měla problém aktuální ceny najít.

Na dovolené v Salcbursku jsme se rozhodli navštívit Orlí hnízdo. Až nahoru se autem jet nesmí. Zaparkujeme na parkovišti u autobusové zastávky Hintereck. Zde jsou již fronty k zakoupení lístku. Na lístku je napsán čas odjezdu a číslo autobusu. Poté již jedeme dvacet minut horskou cestou lemovanou několika tunely. Poté dlouhým tunelem dojdeme k zlatému výtahu, který nás vyveze nahoru 124 metrů.

IMG_9472.jpg, 22kB IMG_9489.jpg, 34kB IMG_9503.jpg, 22kB IMG_9515.JPG, 27kB

Přímo v Orlím hnízdě toho není moc k vidění, je zde restaurace.

Za to za hezkého počasí se vám naskýtají úžasné výhledy. K návštěvě na vrcholu vystačí dvě hodiny. Vypravte se však již dopoledne, protože za našeho odjezdu ve 14 hod, byla na výtah směrem nahoru fronta dlouhá přes celý tunel.

Výlet do míst, kde na vás dýchne historie, i když Hitler se výšek bál.

Dnes komerční místo, kde se vám za krásného počasí naskýtají úžasné výhledy.

IMG_9435.jpg, 36kB IMG_9439.jpg, 26kB IMG_9448.jpg, 27kB

Info

  • Parkovné: 3€
  • Zpáteční lístek na bus 16,1€
  • Odkazy

    Orlí hnízdo
    Kreatinový suplement kre-alkalyn na nárůst svalů