Julky 2013 Domů

Lanovkou na Lublaňský hrad

Symbolem města a hradu je drak

25.8.2015

Krásně svítí slunce, ale protože podle hodinové předpovědi počasí má po poledni přijít déšť, neriskujeme turu, ale zvolíme výlet do hlavního města Slovinska. Jelikož není špatné počasí, ale jen špatné oblečení, navlečeni do nepohody zaparkujeme v podzemním parkovišti a míříme slunečnou Lublaní k hradu.

U pokladny koupíme Velký hradní lístek, který zahrnuje zpáteční jízdu lanovkou, vyhlídku z věže, virtuální projekci o historii hradu a výstavu o slovinské historii.

Vyvezeme se pohodlně pozemní lanovkou a přes hradní nádvoří jdeme k hradní věži. Vystoupáme po točitém schodišti a máme celou Lublaň i s Alpami jako na dlani.

IMG_6308.jpg, 32kB IMG_6324.jpg, 24kB IMG_6329.jpg, 26kB

Sejdeme do projekční místnosti a shlédneme film o historii hradu. Nakonec si prohlédneme výstavu o slovinské historii. Nacházejí se zde i exponáty, kterých je možno se dotýkat.

IMG_6336.jpg, 25kB IMG_6361.jpg, 25kB IMG_6363.jpg, 35kB

Vyjdeme na nádvoří a dopadají na nás dešťové kapky, asi jen přeháňka, vždyť tak hezky svítilo slunce. Projdeme se po hradbách a poté jdeme k lanovce. Chceme se vydat na prohlídku města, ale protože se strhne průtrž mračen (prší až do noci), vracíme se zpět. Při té vodě co cestou valí, odsouváme i odbočku k vodopádu Šum u Zg.Besnice.

Info

  • Cena: rodinné vstupné (lanovka, věž, virtuální historie, výstava) 26 €
  • Je možné zakoupit jednotlivé vstupy, lanovka se nemusí použít.
  • WC zdarma
  • Odkazy

    Hrad
    Suplementy a sportovní výživa z Ronnie.cz