Domů

Do obory Sovinec za jelencem viržinským

16.1.2015

Jelenec běloocasý nebo také jelenec viržinský je původem z Kanady.

V obci Fryčovice (oblast Lašsko) se myslivecké sdružení specializuje na chov jelence viržinského. Pro návštěvníky vytvořili Naučnou stezku Obora Sovinec.

Zaparkujeme u kostela a dále pokračujeme po zasněžené komunikaci pěšky k bráně do obory. Bránu si každý návštěvník musí otevřít po sobě zabezpečit řetízkem. Už od brány vidím stádo nahoře na kopci. Stádo se před námi vždy stěhuje celé a zahlédneme ho ještě jednou z vrcholu Sovince a poté na prostranství mimo oboru (?).

Vydáváme se prudce do kopce k první info tabuli. Zde se cesta (okruh) rozděluje k salaši a pamětnímu kameni. Jdeme na vrchol Sovince k pamětnímu kameni. Na kopci to pořádně fouká. Scházíme dolů a od směrovníku vidíme stádo jelenců. Zdálky stihnu udělat nějaké fotky a míříme k salaši. Od salaše scházíme k bráně a přitom stádo vidímě běžet přes pole mimo oboru. Klidná procházka zasněženou přírodou. Byli jsme zde postupně tři dvojice. V létě je zde určitě rušněji. To je potom možné využít k posezení některou z četných laviček.

IMG_8073.jpg, 26kB IMG_8090.jpg, 26kB IMG_8092.jpg, 28kB IMG_8110.jpg, 23kB

IMG_8112.jpg, 25kB IMG_8124.jpg, 22kB IMG_8140.jpg, 17kB IMG_8146.jpg, 20kB

Info

  • Nic se neplatí.
  • Pejskům vstup zakázán.
  • Odkazy

    Obora
    Crossové a veslovací trenažery na domácí trénink