Domů

Z Orlové do Bledu

24.8.

Potmě po nabalení věcí do auta, snad nám tam nic na chodníku nezůstalo, v 4.45 hod odjíždíme z Orlové (ostravsko) směr Slovinsko. Za hodinu jsme na Slovensku a v 8.30 projíždíme hraničním přechodem Bratislava-Jarovce do Rakouska. Chceme se vyhnout Vídni, a proto jedeme směrem na Grazt. Tady nás už vítá déšť. Zastavujeme na benzince Shell, kde to vypadá, jak v Babylonu. Wc na shelkách stojí 0,5 €, při cestě však narazíte na Oldtimer, kde je WC bezplatné. Navíc je v domech občerstvení a hrací koutky pro děti. Pokračujeme směrem na Klarenfurt a dále ke Slovinsku. Protože Slovinsko má drahou dálniční známku a jen sedmidenní, vyjíždíme v 14.30 ostrými zatáčkami k hraničnímu přechodu v nadmořské výšce 1565m. Směr na Tržič a odtud je to již kousek k cíli naši cesty, městečku Bled. Vesnickými cestami se cesta táhne a my vyhlížíme věhlasné jezero. Konečně po deseti hodinách dorazíme do Bledu a teď již jen zbývá najít náš hotel Astoria***+.

Zpáteční cestu absolvujeme za týden 31.8. Nečekají nás žádné kolony, v Rakousku navštívíme Billu, a odpoledne na Slovensku jedeme po téměř prázdné dálnici. Jen při sjezdu z rakouské dálnice je kontrola rakouských dálničních známek.

Odpočívadlo na dálnici v Rakousku - 001.jpg, 23kB Odpočívadlo na dálnici v Rakousku - 004.jpg, 31kB Odpočívadlo na dálnici v Rakousku - 005.jpg, 31kB Odpočívadlo na dálnici v Rakousku - 006.jpg, 44kB Odpočívadlo na dálnici v Rakousku - 007.jpg, 43kB

Info

  • 720 km
  • dálniční známka: rakouská 8,5€, slovenská 10€ (již desetidenní)
  • Fitness rukavice do posilovny i pro kolo